Opravím vám jakoukoliv pračku, pokud jsou dostupné náhradní díly. A většinou hned při první návštěvě! Dnes nebo zítra, co nejrychleji...

 

Pračka je technické zařízení

 

 

Zjistit závadu na vaší pračce lze jen měřením. Stejně se bude projevovat, když bude uvolněný kontakt i vadná řídící elektronika. 

 

Nevolejte mi prosím s otázkou "Kolik by stála opravy pračky, když.....?"

Opravdu to není možné po telefonu rozpoznat! A nechci vás navnadit, že to bude maličkost, když potom zjistím vážnou závadu, ani vás strašit, když důvod k obavám není prokázaný.

 

Po telefonu neopravuji!!! Pračka je elektrické zařízení, které vyžaduje kvalifikaci dle vyhlášky č. 50 pro elektrotechnické pracovníky. Otevřít víko tedy může jen kvalifikovaná osoba. Neptejte se mě prosím "co máte udělat, abyste si to opravili sami".

 

Diagnostiku závady lze tedy provést jen měření na spotřebiči u vás doma. Máte-li ovšem jakýkoliv viditelný nebo mechanický problém a chcete-li zjistit cenu náhradního dílu, použijte rubriku Napište nám. Nezapomeňte uvést co nejpřesněji model výrobku a výrobní číslo (PNC, Prod. Nr, E-Nr apod.). Bez tohoto identifikátoru nelze cenu správně dohledat. Cenu vám zjistím hned následující pracovní den.

 

Štítek najdete vždy na zadní stěně, u novějších praček jej najdete i na vnitřní straně dveří nebo na přední stěně v okolí vkládacího okna (platí jen pro pračky plněné předem). Setkal jsem se s umístěním štítku pod předním spodním soklem. Typová označení mohou být ve formátu čísla PNC, Prod.Nr. , např. 911922933 (AEG, Electrolux) nebo E.Nr. např. XYZ45M52BY/12 (Bosch, Siemens) nebo jen ABC123D, v.č. 3100123211220022 (Candy).

 

 

Pokud se rozhodnete pro telefonický kontakt, učiňte tak v době mezi 8.00 a 10.00 hodin. V ostatních časech mě zastihnete v nějaké domácnosti při opravě jiné pračky, můžeme se domluvit na termínu návštěvy, ale na technické otázky vám nebudu moci relevantně odpovědět.